Wykorzystanie technologii skanowania laserowego Navvis w Kompleksie Hotelowym Arłamów

Wykorzystanie technologii skanowania laserowego Navvis w Kompleksie Hotelowym Arłamów

Mobilne skanowanie laserowe wnętrz w technologii Navvis, to nie tylko wirtualne spacery. To także zdjęcia sferyczne 720 stopni, wykonywane co metr, to model 3D i chmura punktów, dzięki której można dokonywać pomiary z centymetrową dokładnością. To wreszcie nawigacja wewnątrz budynków, która nie wymaga żadnych nadajników.

W maju 2019 r. temu rozwiązaniu zaufał jeden z najbardziej rozpoznawalnych ośrodków hotelowych w Polsce, tj. Kompleks Hotelowy Arłamów.

Na stronie internetowej obiektu, klienci mogą znaleźć osadzoną aplikację IndoorViewer, dzięki której bez problemu zwiedzą cały hotel, zapoznają się z jego rozkładem, czy też zobaczą, jak wyglądają w środku pokoje o różnym standardzie. Dodatkowo, będąc już na miejscu, aplikacja z poziomu przeglądarki smartfonu zaprowadzi klienta do każdej interesującej go atrakcji bez wykorzystania dodatkowych nadajników, czy sieci.

Poza oczywistą wartością promocyjno-marketingową tego rozwiązania, Managerowie hotelu zyskali potężne narzędzie do zarządzania przestrzenią hotelową. Dzięki, modelowi 3D są w stanie dowolnie konfigurować potencjalne ustawienia sprzętów wewnątrz obiektu, uwzględniając, np. szerokość przejść niezbędnych do ich przeniesienia oraz planować ewentualne modernizacje i remonty bez konieczności dokonywania pomiarów na miejscu.

Rozwiązanie znacząco ułatwia również codzienną obsługę techniczną obiektu. Możliwość przypisania dla każdego pomieszczenia i sprzętu hotelowego odpowiednich atrybutów, plików, czy podłączenia zewnętrznych źródeł danych (np. streaming z kamer), sprawia, że wyruszając na interwencję z samym tylko tabletem, konserwator ma pod ręką dostęp do pełnej informacji o obiekcie, np. o wszelkich przyłączach, instrukcjach technicznych, czy informacji o gwarancjach i terminach serwisów.

Warto również podkreślić, że dzięki technologii mobilnego skanera, skanowanie całego obiektu udało się wykonać w niespełna 3 dni, nie zaburzając znacząco normalnego trybu pracy Kompleksu.

Skanowanie laserowe Kompleksu Hotelowego Arłamów wykonała Spółka GIAP (Gospodarczy Instytut Analiz Przestrzennych) wyłączny przedstawiciel technologii Navvis w na terenie Polski.

Strona internetowa Kompleksu Hotelowego Arłamów www.arlamow.pl/arlamow/kompleks-hotelowy