GIS w praktyce


Gospodarczy Instytut Analiz Przestrzennych
1 grudnia 2021, Katowice + online

O konferecji


Konferencja GIS W PRAKTYCE to już V odsłona kultowego seminarium GIS - Środowisko pracy w nowoczesnym urzędzie organizowanego przez firmę GIAP Sp. z o.o.. Wydarzenie dedykowane jest przede wszystkim dla pracowników Miast, Gmin i Instytucji Publicznych.

Tematem przewodnim konferencji jest zapoznanie Uczestników z praktycznym wykorzystaniem rozwiązań GIS w codziennej pracy na przykładzie wielu rozwiązań implementacji systemów GIS w Urzędach. Podczas spotkania, Uczestnicy będą mieli okazję do zapoznania się z nowoczesnymi narzędziami opartymi na systemie GIS, mającymi na celu optymalizację czasu pracy w urzędzie, poprzez automatyzację wydawania dokumentów i uporządkowanie danych przestrzennych, co bezpośrednio przekłada się na oszczędność czasu i pieniędzy.

Dla kogo


Konferencja skierowana jest przede wszystkim do przedstawicieli miast i gmin, w tym m.in.:

  • Przedstawiciele władz (Prezydenci, Burmistrzowie, Wójtowie, Sekretarze)
  • Dyrektorzy, Kierownicy, Naczelnicy, Inspektorzy wydziałów gospodarowania nieruchomościami, infrastruktury, gospodarki przestrzennej i budownictwa, architektury, środowiska, promocji
  • Informatycy
  • Przedstawiciele Instytucji szczebla wojewódzkiego i ogólnopolskiego
  • Przedstawiciele Administracji Publicznej szczebla wojewódzkiego i ogólnopolskiego

Poprzednie edycje


Poprzednie edycje Seminarium zainteresowały szerokie grono odbiorców. Gościliśmy przedstawicieli miast i gmin z całej Polski, z czego jesteśmy bardzo dumni!

Minione edycje wydarzenia były okazją do wymiany doświadczeń związanych z wykorzystaniem mapy, jako narzędzia wspierającego procesy decyzyjne w miastach i gminach.

» I EDYCJA WYDARZENIA

» II EDYCJA WYDARZENIA

» III EDYCJA WYDARZENIA

» ARTYKUŁ W PRASIE BRANŻOWEJ

Organizator


Gospodarczy Instytut Analiz Przestrzennych (GIAP) to dynamicznie rozwijająca się spółka geoinformatyczna, tworząca dziedzinowe oprogramowania GIS dla urzędów miast i gmin oraz instytucji publicznych. Głównym produktem firmy jest Samorządowa Platforma Danych Przestrzennych (SPDP), oparta na opensourcowej platformie QGIS, wspierająca realizację zadań administracji samorządowej.

Produkty oferowane przez firmę GIAP prezentowane są na wielu prestiżowych konwentach, organizowanych dla przedstawicieli administracji publicznej. Tylko w pierwszej połowie 2019 roku rozwiązania spółki przedstawione zostały m.in. na takich wydarzeniach jak: konferencja „Informacja przestrzenna nowym impulsem dla rozwoju lokalnego” (Wrocław, maj br.), targi Smart City Expo Poland (Łódź, czerwiec br.) czy II spotkanie użytkowników QGIS (Poznań, czerwiec br.). W tym roku firma otrzymała nagrodę SMART CITY POLAND AWARD w kategorii „e-usługi” za projekt „Utworzenie Systemu Informacji Przestrzennej”. Ponadto z końcem 2018 roku GIAP został srebrnym sponsorem QGIS.

Z rozwiązań oferowanych przez firmę GIAP korzysta ponad 200 urzędów w całej Polsce, w tym m.in. miasto Częstochowa, miasto Zamość, miasto Gorzów Wielkopolski, miasto Kwidzyn, miasto Skierniewice czy też Urząd Gminy Tarnowo Podgórne. Z początkiem 2019 roku firma rozpoczęła współpracę z Departamentem Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Natomiast pod koniec 2017 roku GIAP podjął się realizacji utworzenia SIP-u dla miasta Bolesławiec oraz dziewięciu sąsiednich jednostek.

» więcej informacji strona giap.pl

Partnerzy


Koszt udziału w konferencji


Informacje dostępne wkrótce

Rejestracja


Rejestracja udziału on-line
Rejestracja na wydarzenie stacjonarne

Wszelkie pytania prosimy kierować na e-maila: konferencja@giap.pl

Kontakt do organizatora