Skaning laserowy najnowszej generacji

Skanowanie laserowe wnętrz to nie tylko wirtualne spacery. To także zdjęcia sferyczne 720 stopni, wykonywane co metr, to chmura punktów, dzięki której można dokonywać pomiary z centrymetrową dokładnością. To wreszcie nawigacja wewnątrz budynków, która nie wymaga żadnych nadajników. Wykonujemy skanowanie laserowe 3D przy użyciu innowacyjnego robota. Korzysta on z 6 kamer najnowszej generacji i 3 skanerów laserowych, wyposażony jest także w czujnik pola magnetycznego i sygnału WiFi. To wszystko pozwala osiągnąć niedostępną dotychczas prędkość skanowania.

Skanowanie laserowe 3D wykonywane przez naszą firmę wyznacza nową erę w branży i jest odpowiedzią na czwartą rewolucję przemysłową. Nigdy dotąd skanowanie wnętrz nie było tak proste i tak szybkie! W ciągu jednego dnia jesteśmy w stanie zeskanować nawet do 50 000 m2. GIAP oferuje również takie usługi dodatkowe, jak tworzenie planów budynków 2D i 3D wraz z wymiarowaniem, projekcję animacji 3D oraz szkolenia z przetwarzania chmur punktów.

Niespotykana szybkość skanowania

Jesteśmy w stanie zeskanować 5,000 m2 powierzchni na godzinę.

Najnowocześniejsza technologia

Skaner wykorzystywany przez nas jest wyposażony w 3 skanery laserowe, 6 kamer najnowszej generacji, czujnik pola magnetycznego i sygnału WiFi

Niezwykła precyzja

Wykorzystywane przez nas oprogramowanie pozwala osiągnąć dokładność pomiaru do 1 cm.

przemysł

Przemysł

Skanowanie laserowe 3D daje możliwość inwentaryzacji przestrzeni produkcyjnej. Dane otrzymane w ten sposób można przetwarzać w programach klasy CAD, np. Revit lub innych obsługujących chmury punktów. Możliwość przeprowadzania pomiarów z poziomu przeglądarki w połączeniu z nawigacją wewnątrz budynków daje innowacyjne narzędzie o szerokim zastosowaniu.

lasery logistyka

Logistyka

Przestrzeń magazynowa, podobnie jak produkcyjna, często ulega zmianie. Aktualizacja planów takiej powierzchni staje się prawdziwym wyzwaniem. Skanowanie laserowe wnętrz jest nowatorskim narzędziem dostosowanym specjalnie do potrzeb branży logistycznej - umożliwia bieżącą inwentaryzację przestrzeni magazynowej, szybkie przeprowadzanie pomiarów i nawigację.

skany hotele

Hotele

Skanowanie laserowe wnętrz to sposób na wyróżnienie się w branży hotelowej. Narzędzie to umożliwia potencjalnym gościom odbycie wirtualnego spaceru po obiekcie, przyjrzenie się wnętrzu pokoju, znalezienie drogi na basen czy do hotelowej kawiarni. Spacery dostępne są przez przeglądarkę internetową, także w wersji na smartfony. Skanowanie laserowe 3D dla hoteli pozwala otrzymać rzeczywisty plan obiektu w wersji cyfrowej. To unikalne i wygodne narzędzie do zarządzania całą powierzchnią hotelową.

skanowanie zabytków

Zabytki

Skanowanie laserowe 3D zabytków to idealny sposób na inwentaryzację i trwały zapis obiektu historycznego. Jest to też potężne narzędzie promocji, które rozbudza wyobraźnię turystów i zachęca ich do odwiedzenia zabytku w rzeczywistości. Mobilne skanowanie laserowe umożliwia szybkie i bezproblemowe przesłanie informacji do konserwatora zabytków lub renowatora. Dzięki wirtualnemu planowi może on dokonać niezbędnych pomiarów za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej, bez konieczności fizycznej wizyty w obiekcie.

sklepy

E-zakupy

Skanowanie laserowe NavVis jest cennym narzędziem dla centrów handlowych i sklepów wielkopowierzchniowych, które chcą w atrakcyjny sposób zaprezentować swoje usługi i produkty. Wykorzystywana przez nas technologia umożliwia stworzenie zintegrowanej oraz intuicyjnej platformy do wykonywania e-zakupów, jakiej jeszcze nie było! Oprócz e-zakupów aplikacja IndoorViewer umożliwia wymiarowanie asortyemntu, a także nawigację po sklepie. Wszystko to dostępne jest przez latop, tablet czy smartfon.

biura

Budynki użyteczności publicznej

Urzędy lub szpitale to często bardzo duże obiekty, w których znalezienie drogi do celu staje się prawdziwym wyzwaniem. Skanowanie laserowe 3D pomaga pozbyć się tego problemu i zmniejszyć stres odwiedzających. Zdjęcia sferyczne ułatwiają znalezienie właściwego pokoju, a nawigacja zainstalowana na smartfonie bez problemu doprowadza pod same drzwi.

Produkty

skaning laserowy

Skanowanie laserowe

Dzięki zastosowaniu innowacyjnego robota możemy skanować bardzo duże powierzchnie w bardzo krótkim czasie. Skanowanie laserowe 3D to najszybszy sposób na zobrazowanie przestrzeni. Jego efektem jest chmura punktów będąca podstawą do stworzenia trójwymiarowych modeli rzeczywistości. W dalszej kolejności chmura punktów może być wykorzystana w programach klasy CAD, np. Revit, EliteCAD itp.

IndoorViewer

IndoorViewer to innowacyjna aplikacja dostępna przez przeglądarkę, która pozwala na odbycie wirtualnego spaceru oraz dokonywanie pomiarów na modelu 3D budynku i przeglądanie chmury punktów. Dzięki IndoorViewer w łatwy sposób można dodawać na obiektach punkty POI, które posiadają określone współrzędne geograficzne i wysokość. Jedną z najciekawszych możliwości tego narzędzia jest tworzenie nawigacji wewnątrz budynków.

skaner m3
plany budynków ze skaningu

Plany 3d i 2d budynków

Skanowanie laserowe LIDAR to również tworzenie planów budynków zarówno 2D, z wymiarowaniem i liczeniem wszystkich powierzchni, jak i 3D, z tworzeniem animacji 3D. Plany budynków uwzględniają pełną infrastrukturę, z urządzeniami fabrycznymi i wyposażeniem biur włącznie. Wyniki pracy mają postać plików wektorowych i gotowych wydruków w formacie PDF. Na życzenie możemy przygotować plany na dowolnym formacie. Skanowanie laserowe to również podstawa do tworzenia planów budynków zarówno 2D, z wymiarowaniem i liczeniem wszystkich powierzchni, jak i 3D, z projekcją animacji 3D. Plany budynków uwzględniają pełną infrastrukturę, z urządzeniami fabrycznymi i wyposażeniem budynków włącznie. Wyniki pracy mają postać plików wektorowych w standardowym formacie zapisu danych. Na życzenie możemy przygotować plany na dowolnym arkuszu.

ekspozycja fakro

Ekspozycja Fakro

Fakro

Zobacz realizację
skanowanie_arlamow

Hotel Arłamów ****

Skan kompleksu hotelowego w Arłamowie

Zobacz realizację
skan_rekord

Centrum sportu REKORD

Skan centurm sportu REKORD w Bielsku-Białej

Zobacz realizację
skan parowozownia

Parowozownia w Skierniewicach

Skan zabytkowej parowozowni w Skierniewicach

Zobacz realizację
skan dworzec

Hala Torwar

Skan Hali Torwar w Warszawie

Zobacz realizację
teatr w Jaworze

Teatr miejski w Jaworze

Teatr

Zobacz realizację

MUZEA/PAŁACE

skan_muzeum_hist

Muzeum historyczne Skierniewic

Skan muzeum historycznego Skierniewic

Zobacz realizację
skan_CKIS

CKIS w Skierniewicach

Skan Centrum kultury i sztuki w Skierniewicach

Zobacz realizację
skan_CKIS

Pałac Prymasowski

Skan Pałacu Prymasowskiego w Skierniewicach

Zobacz realizację

URZĘDY

starostwo powiatowe w lasku

Starostwo powiatowe w łasku

Zobacz realizację
urzad_miejski_jawor

Urząd miejski Jawor

Zobacz realizację
urzad_miejski_jawor

Urząd Miasta w Skierniewicach

Skan Urzędu Miasta w Skierniewicach

Zobacz realizację

BUDYNKI SAKRALNE

kosciol pokoju w Jaworze

Kosciół pokoju w Jaworze

Ołtarz koscioła pokoju

Zobacz realizację
Bazylika_archikatedralna

Bazylika Archikatedralna w Przemślu

Skan Bazyliki Archikatedralnej wraz z podziemiami

Zobacz realizację
skanowanie laserowe cerkiew w gorajcu

Cerkiew w Gorajcu

Najstarsza drewniana cerkiew w Polsce

Zobacz realizację
kosciol sw.Marcina

Kosciół Św. Marcina w Jaworze

Ołtarz koscioła Św.Marcina

Zobacz realizację
skanowanie_kosciol_dzierzenin

Kosciół Św. Tomasza Apostoła

Skan kościoła w Dzierżeninie

Zobacz realizację
skanowanie_kosciol_skierniewice

Kosciół Św. Jakuba

Skan kościoła w Skierniewicach

Zobacz realizację

SZKOŁY/UCZELNIE

skanowanie_pw

Politechnika Warszawska

Skan Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej

Zobacz realizację
pwsz_Skierniewice

PWSZ w Skierniewicach

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Skierniewicach

Zobacz realizację
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Katolicki Uniwersytet Lubelski

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Zobacz realizację