DRUGA EDYCJA SPOTKANIA UŻYTKOWNIKÓW QGIS W POZNANIU

DRUGA EDYCJA SPOTKANIA UŻYTKOWNIKÓW QGIS W POZNANIU

W nawiązaniu do wcześniejszego artykułu, nasza firma miała przyjemność uczestniczyć w drugiej edycji konferencji “Spotkanie użytkowników QGIS” zorganizowanej na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych w terminie 25-26 czerwca 2019.

Spotkanie było świetną okazją do zaczerpnięcia wiedzy na temat najnowszej wersji QGIS 3.8. Zanzibar oraz wymianie doświadczeń z innymi użytkownikami oprogramowania. 

Konferencja została podzielona na dwa bloki tematyczne. Pierwszy dzień - panel warsztatowy, drugi dzień - wystąpienia prelegentów.

Jednymi z mówców podczas drugiego dnia konferencji byli pracownicy Wydziału Geodezji i Katastru Miasta Gorzów Wielkopolski, którzy przedstawili rozwój i wykorzystanie GISu w swoim urzędzie od 1995 roku, aż do chwili obecnej. Jednym z elementów prezentowanej osi czasu wykorzystania GIS w Urzędzie, było również nasze rozwiązania - Samorządowa Platforma Danych Przestrzennych, które w tym roku zostało wdrożone w Urzędzie. Prelekcję pt. ,,Rozbudowa Miejskiego Systemu Informacji Przestrzennych w Urzędzie Miasta w Gorzowie Wielkopolskim” poprowadzili p. Agnieszka Dziakowicz oraz p. Mateusz Umer.

Poniżej zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z wydarzenia. 

Autorem fotografii jest Beata Michalczyk - PHOTO AMD.